Zelfverdediging voor vrouwen in Sint-Niklaas
Een warme en praktische 6-weekse cursus voor vrouwen die sterker in hun schoenen willen staan, onveilige situaties en red flags sneller willen herkennen, duidelijker grenzen willen aangeven en willen weten hoe ze veilig kunnen handelen wanneer een situatie toch escaleert.
Sportcentrum De Witte Molen
Azalealaan 29, Sint-Niklaas
Telefoon sportcentrum: 03 778 37 60
De SANDO-lessen vinden plaats in Dojo 4.
Zelfverdediging begint vóór het fysiek wordt
Bij SANDO gaat zelfverdediging voor vrouwen niet om vechten, competitie of brute kracht. We beginnen bij awareness: situaties leren inschatten, signalen en red flags herkennen en leren vertrouwen op wat je voelt.
Je oefent hoe je grenzen duidelijk kunt aangeven met houding, stem en communicatie. We werken rond intimidatie, grensoverschrijdend gedrag, afstand creëren, hulp inschakelen en situaties waar mogelijk de-escaleren.
Wordt een situatie toch fysiek, dan leer je eenvoudige, realistische en wettelijk correcte technieken. Niet om een gevecht te winnen, maar om jezelf zo snel mogelijk opnieuw in veiligheid te brengen.
Drie levels die stap voor stap opbouwen
In Sint-Niklaas kan je starten met Level 1. Je begint bij de basis en kan daarna verder bouwen op wat je hebt geleerd in de vervolglevels van SANDO.
Level 1 – basis
Awareness, grenzen, houding, stemgebruik en eenvoudige zelfverdedigingstechnieken voor situaties uit het dagelijks leven.
Level 2 – intermediate
Meer intensiteit, aanvallen van achteren en een uitbreiding van verdediging op de grond. Je leert sneller en doelgerichter handelen.
Level 3 – advanced
Combinaties uit Level 1 en 2, met extra aandacht voor onverwachte slagen naar hoofd en lichaam, timing en handelen onder spanning.
Vrouwen 15+ Level 1 in Sint-Niklaas
De lessen vinden plaats op maandag van 20:00 tot 21:00 in Dojo 4 van Sportcentrum De Witte Molen. Iedere cursus bestaat uit 6 lessen van 1 uur en kost €120 per persoon. Je hebt geen eerdere ervaring nodig om te starten.
Start 7 september 2026
Maandag 20:00–21:00
6 lessen • €120
7/9 • 14/9 • 21/9 • 28/9 • 5/10 • 12/10
Geschikt voor nieuwe deelnemers. Je hebt geen eerdere ervaring nodig om te starten.
Start 11 januari 2027
Maandag 20:00–21:00
6 lessen • €120
11/1 • 18/1 • 25/1 • 1/2 • 15/2 • 22/2
Geschikt voor nieuwe deelnemers. Je hebt geen eerdere ervaring nodig om te starten.
Testmoment met mannelijke aanvaller
Na Level 1 krijg je de mogelijkheid om de geleerde technieken toe te passen tegen een speciaal opgeleide mannelijke aanvaller in volledige beschermingsuitrusting. Zo kan je ervaren hoe het voelt wanneer spanning en druk toenemen, maar altijd binnen een gecontroleerde, veilige en respectvolle setting.
Na Level 1 kan je deelnemen aan de test, maar dit is niet verplicht. Niet deelnemen heeft geen invloed op het afronden van Level 1.
Vanaf Level 2 is de test met mannelijke aanvaller een verplicht onderdeel van het SANDO-traject.
Zo ziet een SANDO-vrouwencursus eruit
In deze video krijg je een beeld van de sfeer, de oefeningen en onze manier van werken rond awareness, grenzen aangeven, de-escalatie, zelfvertrouwen en realistische fysieke zelfverdediging. Alles wordt stap voor stap opgebouwd in een warme, veilige en respectvolle omgeving.
Wil je een plaats in Sint-Niklaas aanvragen?
Kies hieronder de gewenste Level 1-reeks. Voor beide reeksen zijn nog plaatsen beschikbaar. Je aanvraag is nog geen definitieve inschrijving.
Goed om te weten
Een proefles is mogelijk tijdens de eerste les van een nieuwe reeks, zolang er nog plaats beschikbaar is. Definitief ingeschreven deelnemers hebben altijd voorrang. Instappen na de eerste les is niet mogelijk.
Kan je een les niet aanwezig zijn? Laat het vooraf even weten. Waar mogelijk bekijken we samen of een passend inhaalmoment tijdens een andere SANDO-les mogelijk is.
SANDO is erkend als sportclub via Sport Vlaanderen. Hierdoor is bij veel mutualiteiten een gedeeltelijke terugbetaling mogelijk. SANDO past zelf geen apart VT-tarief toe. Informeer bij je eigen mutualiteit welke tegemoetkoming mogelijk is; het attest vullen wij graag voor je in.
Kosteloos annuleren is mogelijk tot 4 weken voor de start van de cursus. Bij annulering binnen 3 weken voor aanvang wordt 50% van het cursusbedrag aangerekend. Daarna is het volledige cursusbedrag verschuldigd. Gemiste lessen worden niet terugbetaald.
Meer ontdekken?
Lees meer over onze volledige aanpak voor vrouwen, ontdek de test met mannelijke aanvaller of bekijk alle SANDO-cursussen en locaties.